ᎯᖇvḭnᕍᎯຮtᎯnᏰ๏๏  [Ꭿt] g๓Ꭿḭl [ᕍ๏t] Ꮸ๏๓
قهوه روبوستا چیست ؟ | مرکافه

چگونه خرید کنم ؟

ورود یا ایجاد حساب کاربری
مشاهده محصولات و انتخاب
پرداخت هزینه & ارسال  توسط ما

ساعات کاری ما

شنبه تا چهارشنبه 5:30PM - 8:30AM
پنج شنبه - 8:30AM-2:30PM
جمعه ها فقط به صورت پشتیبانی از طریق ایمیل !

ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

قهوه روبوستا چیست ؟ | مرکافه

قهوه روبوستا چیست ؟ | مرکافه

چرا روبوستا آنچنان پر طرفدار نیست؟

آیا قهوه باید صرفا ۱۰۰ درصد عربیکا باشد؟

آیا به دنبال خرید قهوه هستید و میان قهوه روبوستا و قهوه عربیکا مردد هستید ؟

چرا روباستا در میان عاشقان قهوه چنان پر طرفدار نیست؟

همانطور که همگی میدانیم به طور قطع میتوان گفت که عربیکا قهوه ی بهتری است نسبت به روبوستا. قهوه عربیکا دارای طعمی پیچیده تر با، جزئیات و عطری بیشتر است و در دهان بافتی مخملی تر و خوش طعم تر و ظریفتر را ایجاد میکند که همگی این ویژگی ها از قهوه عربیکا قهوه ی بهتری میسازد.
شاید خیلی درست نباشد که بگوییم قهوه ی روباستا هم تا هم مانند عربیکا به همان اندازه دوست داشتنی است.

اسپرسو

تعدادی از بهترین قهوه های موجود در ترکیب خود درصد کمی هم روباستا دارند. تنها به این دلیل که عربیکا دان بهتری است نسبت به روباستا به این معنی نیست که روباستا باید به طور کلی از شیشه های قهوه فوری برای همیشه حذف بشود و هیچ نقشی در ترکیبات قهوه نداشته باشد. مقدار اندکی از روباستا میتواند ترکیبی مطلوبی را خلق کند و به کیفیت آن نیز بیفزاید.

روسترها و ترکیب کننده های معروف ایتالیایی قهوه, به طور قاطع همگی بر این باورند که مقداری روباستا میتواند قدرت و طعم بهتری به قهوه ببخشد.

به همین دلیل همیشه پنج شش و یا هفت درصد روباستای با کیفیت را اضافه میکنند تا طعم قهوه را بهبود ببخشند و طعم عالی قهوه عربیکا را بی نقص کند. در بریتانیا و ایرلند به ندرت میتوان روباستا را در ترکیبات محبوب قهوه پیدا کرد اما در ایتالیا و برای دیگر روستر های حرفه ای دنیا استفاده از قهوه روباستا به هیچ وجه نامطلوب نیست و حتی دلیل اینکه چرا اکثرا پشت به قهوه روباستا میکنند را متوجه نمیشوند.

قهوه

برخی از خلاق ترین و تجربی ترین روسترها در ساحل غربی آمریکا به دنبال معرفی روباستا و استفاده آن در ترکیباتشان هستند. در نتیجه یک تغییر نوپا در جریان است.
قهوه روباستا حدود ۳۰ درصد محصولات جهانی قهوه را شامل میشود و عربیکا ۷۰ درصد مابقی را تشکیل میدهد.مزرعه قهوه عربیکا مزرعه ای حساس و پرهزینه برای رشد است.

زمانی که قهوه میوه میدهد

تنها زمانی به صورت مطلوب میوه میدهد که در ارتفاع  بالا از سطح دریا در شرایط استوایی و یا نیمه استوایی رشد کند. رشد این نوع قهوه نیازمند رطوبت خاک غنی و ترکیبی خاص از آفتاب و سایه است.

به هیچ عنوان در برابر سرما مقاوم نیست و  مستعد ابتلا به بسیاری از آفات و بیماری ها است. به طورخلاصه عربیکا برای کشت و رشد شرایط دشواری دارد اما در تمامی شرایط ارزش زمان و هزینه و تلاش را دارد چرا که بهترین دانه های قهوه عربیکا هستند و قهوه دیگری به جرات میتوان گفت همتای آن نخواهد بود و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد.  

coffee
با این حال تمامی انواع عربیکا جذاب نیستند و تعدادی از آن ها بسیار معمولی به حساب میایند.

به دلیل اینکه در چنین مزرعه ی حساسی برای رشد عربیکا این دانه ها به خوبی به عمل نمیایند مگر در شرایط ایده آل و این به این معناست که مقادیر قابل توجهی از عربیکای نامرغوب نیز در سرتاسر دنیا موجود است. به یاد داشته باشید که همه ی انواع عربیکا بینقص نیستند.
از طرف دیگر روباستا در تمامی شرایط آب و هوایی و در ارتفاع پایین از سطح دریا نیز رشد میکند و در برابر سرما هم مقاوم است و در شرایط خشکسالی بیماری و آفت هم دوام میاورد و بازده محصولات زراعتی آن بیشتر است و رشد و پرورش آن نیز بسیار ساده تر و کم هزینه تر است.

خرید قهوه

روباستا حدود دو برابر عربیکا كافئين دارد و میزان کلوروژن آنتی اکسیدان نیز که دارای خواص درمانی بسیاری است نیز در آن بیشتر است.

بیشتر روباستا ( نه همگی آن) ارزان قیمت است و رتبه ی تجاری بالایی ندارد و تنها برای تهیه قهوه فوری استفاده میشود.

اما در کل تمامی روباستا ها جزو قهوه های کم کیفیت و نا مرغوب محسوب نمیشوند و تعدادی از آنها نیز بسیار خوب به شمار میایند.
بگذارید از دیدگاه مراحل تولید آبمیوه انگور نگاهی مقایسه ای به این موضوع بیاندازیم.

نسکافه

از آنجایی که انگورقرمز و سیاهی که مناسب تهیه آبمیوه  است معمولا به سادگی عمل میاید از رایج ترین انواع کاشته شده در جهان است و معمولا با قیمت کمتری نسبت به انواع دیگر در بازار موجود است.

اغلب به کارخانجات آبمیوه و کنسرو این انگور با تخفیف فروخته میشود. در نتیجه نوشیدنی هایی نه چندان قابل اعتماد از این نوع انگور در بازار یافت میشود. اما این به این معنا نیست که نوشیدنی مرغوب از این نوع موجود نیست.
همین مسئله در مورد روباستا هم صدق میکند. تعداد زیادی از افراد هستند که مقدار کمی قهوه روباستای مرغوب را در ترکیب قهوه روزانه خود دوست دارند. ۵ و یا ۶ درصد کافیست تا به طعم قهوه مرغوبیت بیشتری ببخشد و میزان کافئین را بدون متراکم کردن طعم میوه ای و تصفیه شده عربیکا بالا ببرد.

قهوه سبز

اگر داخل قهوه خود شیر اضافه میکنید میزان کمی از روباستا به شیر نفوذ کرده و رگه های عطر و طعم عربیکا را بیشتر نمایان میکند. روباستا همچنین لطافتی دوست داشتنی و طعمی خامه ای را به فنجان قهوه شما میبخشد.
چگونه قهوه روباستا آماده ی برداشت میشود ؟
تعداد زیادی از پرورش دهنده های قهوه در هند و ویتنام هستند که تخصص زیادی در رشد و پرورش قهوه ی روباستای با کیفیت دارند و آن را به ترکیب کنندگانی در سرتاسر دنیا میفروشند.

نه تنها این کار این تجارتی بی ارزش نیست بلکه این همان قهوه ی باکیفیت و عالی با عطری گیراست که تولید کنندگان آن مستحق توجه بیشتر برای گام هایی که در تهیه و پرورش روباستا بر داشته اند و همچنین آنچه که ارائه میدهند هستند.
متاسفانه در بیست سال اخیر  قهوه ی ۱۰۰ درصد عربیکا تنها قهوه ای بوده که به عنوان قهوه ی عالی نامبرده شده است.

روباستا به کلمه ای نه چندان خوشایند در بین عاشقان قهوه تبدیل شده است. همانطور که تمامی انواع قهوه عربیکا مرغوب و بی نفص نیستند تمامی انواع روباستا ها نیز نا مرغوب نیستند. بهتر است در این مورد نگاهی به بهترین ترکیبات قهوه به خصوص در ایتالیا بیندازیم تا ببینید چگونه درصد کمی از روبستا به مرغوبیت و خوش طعمی و عطری قهوه میافزاید.

 

ترجمه اختصاصی توسط تیم ترجمه و تحریریه مرکافه

لینک دایمی مطلب

http://marcafe.ir/index.php/blog/espresso/76-what-is-robusta-coffee.html

اگه از مطلب خوشتون اومده لطفا توسط گزینه های زیر اشتراک گذاری کنین

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تگ های مطالب

بالا