ᎯᖇvḭnᕍᎯຮtᎯnᏰ๏๏  [Ꭿt] g๓Ꭿḭl [ᕍ๏t] Ꮸ๏๓
آیا قهوه برای سلامتی مفید است یا مضر؟

چگونه خرید کنم ؟

ورود یا ایجاد حساب کاربری
مشاهده محصولات و انتخاب
پرداخت هزینه & ارسال  توسط ما

ساعات کاری ما

شنبه تا چهارشنبه 5:30PM - 8:30AM
پنج شنبه - 8:30AM-2:30PM
جمعه ها فقط به صورت پشتیبانی از طریق ایمیل !

ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

آیا قهوه برای سلامتی مفید است یا مضر؟

آیا قهوه برای سلامتی مفید است یا مضر؟ - 5.0 out of 5 based on 2 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آیا قهوه برای سلامتی مفید است یا مضر؟

رهنمودهای جدید از سوی سازمان سلامت جهانی(ژوئن ۲۰۱۶) می‌گویند نوشیدن قهوه می‌تواند از سرطان جلوگیری کند و جدیدترین یافته‌ها را در زمینه‌ بحثی طولانی درباره مضرات و منافع نوشیدنی‌ای دوست‌داشتنی مطرح می‌کند.
این نظر که زیاده‌روی‌های مورد‌علاقه‌ ما ممکن است در حقیقت برای ما مفید باشد، خرید قهوه حکایتی دیرباز و دوست‌داشتنی‌ است. به همین دلیل است که مردم داستان‌هایی درباره آدم‌های صدساله‌ای را که عمر درازشان را به نوشیدن روزی یک لیوان نوشابه ربط می‌دهند، یا این ایده که پنیر دلیل لاغری فرانسوی‌هاست را می‌پرستند.

تاریخچه ـقهوه ـسلامتی ـمزایا ـ مر ـکافه1

بیانیه سازمان سلامت درباره قهوه

بنابراین محتمل است، که بیانیه سازمان سلامت جهانی که نوشیدن مرتب قهوه ممکن است از سرطان جلوگیری کند با همان شادمانی‌ از جانب تشکیلات قهوه‌خورها مواجه شود. هرچه نباشد، نتیجه‌ نشان‌دهنده دگرگونی نادری از موضع ۲۵ سال پیش سازمان است، زمانی که هشدار داد قهوه احتمالاً سرطان‌زاست.
سازمان اشاره می‌کند ( نسکافه )هنوز باور بر این است که قهوه خیلی داغ، یا هر نوشیدنی دیگری نظیر آن سرطان‌زاست. این بر پایه تحقیقاتی ‌است که ارتباطی بین نوشیدن قهوه خیلی داغ- نزدیک به ۱۶۰ درجه فارنهایت- و سرطان مری پیدا کرده‌اند.
طبق نوشته وال‌استریت ژورنال، این « دستکم ۱۰ درجه داغ‌تر از میزان دمایی است که مردم در ایالات متحده، انگستان، و اروپا عادت به نوشیدن قهوه یا چایشان دارند.»، و بیشتر قابل قیاس با دمای چای یا ماته‌ای است که در چین و آمریکای جنوبی سرو می‌شود.
قهوه اسپرسو از چه زمانی زیر ذره‌بین رفت؟
اما سبک‌ و سنگین کردن قهوه به شکل وسیع‌تر، و به‌طور خاص این پرسش که آیا استفاده آن زیان‌آور است، به بیش از یک قرن پیش-اگر پیش‌تر نباشد- برمی‌گردد. در دهه ۱۸۷۰، نوشیدن قهوه برای کسانی که می‌خواستند آداب درستی داشته باشند توصیه می‌شد. یک روزنامه در تنسی در ۱۸۷۷ گزارش کرد:« قهوه شیرین نشده نفَس نامطبوع را درمان می‌کند.»( این روزنامه همچنین به مردم توصیه می‌کرد با چنگال پنیر بخورند، و دخترها را از دور شدن در پیک‌نیک با آقایان جوان منع می‌کرد.)
بر اساس یکی از موارد گزارش شده در سالت لیک تریبون در ۱۹۱۲، در اوایل ۱۹۰۰، پرشکان و مراکز سلامت هشدار دادند که کافئین اساساً «سم» است و نوشیدن قهوه باعث «طوفان‌های عصبی» خواهد شد. روزنامه اخطار داد زنان مضطرب، باید به‌کلی از قهوه اجتناب کنند؛ با این عنوان که « اعصاب‌های نامتعادل دشمن زیبایی هستند.»

تاریخچه ـقهوه ـسلامتی ـمزایا ـ مر ـکافه2

تاثیر شگرف قهوه بر سلامت

اما تبلیغات برای قهوه و کاپوچینو در آن زمان وعده نوعی از دم‌کردن و ترکیب را می‌داد که از نظر علمی اصلاح شده بود و تأثیرات شگفت‌اوری بر سلامتی داشت. تبلیغ‌کنندگان همچنین فرمول خاصی از قهوه را برای کسانی که نمی‌توانستند نوع اصلی را تحمل کنند تبلیغ می‌کردند. یک آگهی، منتشر شده در ۱۹۰۷ می‌گوید:« آیا قهوه با شما نمی‌سازد؟ شاید این‌طور است! در این‌صورت قهوه سلامت دکتر شوپ را امتحان کنید.»
قهوه سلامت احتمالاً اصلاً قهوه نبود، بلکه دم‌نوشی از «ترکیبی هوشمندانه از غلات خشک و آجیل» بود و به عنوان بی‌خطر «حتی برای کوچکترین بچه‌ها» تبلیغ شده بود.
آگهی‌های دیگر مردم را به نوشیدن قهوه ترغیب می‌کردند نه به این دلیل که برایشان خوب است، بلکه به عنوان راهی برای فروش قرص‌های گوارشی، مانند قرص‌های سوءهاضمه استوارت، که در آگهی سال ۱۹۲۰ زیر ضمیمه شده است.

تاریخچه ـقهوه ـسلامتی ـمزایا ـ مر ـکافه3

یک آگهی دیگر-این یکی متعلق به قهوه هیل بروز. رد کن- در همان سال وعده می‌داد:« قهوه خوب برایتان خوب است.»

تاریخچه ـقهوه ـسلامتی ـمزایا ـ مر ـکافه4

در طول زمان، بحث درباره قهوه- قهوه فرانسه تقویت شونده با ترکیبی از تحقیقات معتبر، دانش بی‌اساس، تبلیغات و شایعه‌سازی- به چیزی منجر شده‌ بود که آندرو روکین نویسنده، نام آن را «خبرنگاری شلاق‌زن» گذاشته‌است، که در آن نتیجه‌گیری‌های سریع و متغیر درباره اینکه چه چیز برای شما خوب یا بد است به تشکیل توده‌ای از تناقض‌ها منجر می‌شود.
پیروزی با کدام جبهه است؟
امروز، اثرات سلامتی قهوه به اندازه کافی مورد توجه هستند که صفحه ویکی‌پدیای خودشان را طلب کنند- که دستکم یک راه برای اندازه‌گیری نفوذ فرهنگی است. اما حتی اخبار سازمان سلامت جهانی به‌نحو اثرگذاری آگاهی سنتی درباره این نوشیدنی را تغییر نداده است. سال گذشته، پنل غذایی برتر در ایالات متحده نتیجه‌ گرفت که برای بزرگسالان، سه تا پنج فنجان قهوه روزانه- برابر ۴۰۰ میلی‌گرم کافئین- ارتباطی با کاهش ریسک بیماری قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ دارد. بعد از آن، در رهنمون‌های رژیمی جدید دپارتمان کشاورزی ایالات متحده، استفاده از قهوه به عنوان بخشی از یک« الگوی غذایی سالم» توصیف شده بود، با ذکر ارتباط بین استعمال قهوه و محافظت در برابر خطر بیماری پارکینسون. (هرچند درباره مصرف بیش از حد آن با شکر و قهوه هشدار داده بود.)
کلینیک مایو در وبسایتش می‌نویسد:« قهوه تاریخچه‌ای قدیمی از سرزنش شدن به ‌خاطر انواع زیادی از بیماری‌ها دارد. از جلوگیری از رشد شما، تا این ادعاها که باعث بیماری قلبی و سرطان می‌شود. اما تحقیق اخیر روشن می‌کند که قهوه ممکن است آن‌قدرها هم بد نباشد. حالا کدامش است- خوب یا بد؟ بهترین جواب ممکن است این باشد که برای بیشتر مردم مزایای آن نسبت به خطراتش، در کفه سنگین ترازو قرار دارد.»

لینک دایمی مطلب :

 http://marcafe.ir/index.php/blog/79-coffee-health-helpful-harmful.html

اگه از مطلب خوشتون اومده لطفا توسط گزینه های زیر اشتراک گذاری کنین

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تگ های مطالب

بالا